A következő években összesen hatmillió euró beruházást kíván végrehajtani Magyarországon az Ariston és az Indesit márkákat forgalmazó Merloni Elettrodomestici S.P.A. - mondta pénteken budapesti sajtótájékoztatóján Andrea Guerra, a cég vezérigazgatója. A jövő év első felében kívánják átadni közép-európai telefonos ügyfélszolgálati központjukat, később logisztikai platformot hoznak létre, amely szintén a régióbeli értékesítést támogatja majd. A társaság az év végére a tavalyi 16,3 millió euróról 36 millióra kívánja növelni magyarországi forgalmát. Az Ariston márka eladása az első félévben 80, az Indesité 50 százalékkal emelkedett a tavalyi hasonló időszakhoz képest.
A Merloni korábbi terveivel ellentétben nem született döntés új kelet-közép-európai gyáregység építéséről. (A vállalat egyébként nemrég fejlesztette lengyel gyárát.) A hazai beruházással az a céljuk, hogy megőrizzék a Magyarországon 2003 első félévében megszerzett piaci pozíciójukat - mondta Aldo Taddeo a társaság közép-európai igazgatója. Számításaik szerint a következő évben ez a régió rendkívül fontossá válik a háztartási gépek piacán, az eladások jelentősen növekednek.
Az 1975-ben alapított anyacég 2002-es forgalma 2,48 milliárd euró volt, EBITDA-ja csaknem 13 százalékkal, 318 millió euróra nőtt az előző évhez képest. Piaci részesedése immár csaknem megegyezik a Bosch-Simensével és az Electroluxéval. Az elmúlt években a cég Európa fehérárupiacának harmadik számú szereplőjévé vált. A társaság az utóbbi két évben kezdte el agresszív marketingpolitikáját, amely ambiciózus fejlesztési stratégiával párosult.
