BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Letették a Marina Part alapkövét

2003. szeptember 15. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Demszky Gábor, Budapest főpolgármestere, illetve Ehud Amir, az Autóker Holding Rt. vezérigazgatója lerakta a Foka-öbölben épülő Marina Part lakópark alapkövét. A főpolgármester szerint a hamarosan induló beruházás Budapest egyik legfontosabb építkezése lesz. Reményei szerint az épülő lakásokat azok a középosztálybeli polgárok vásárolják majd meg, akik annak idején az agglomerációba költöztek, ám most a visszatelepülésen gondolkodnak.
A beruházás keretében 5-6 éven belül összesen 4000-5000 lakást kíván építeni az Autóker Holding Rt. attól függően, hogy mekkora igény mutatkozik a lakások iránt. Jelenleg tart a beruházás engedélyeztetési eljárása. A lakópark építésének első ütemét tervek szerint 18-20 hónap alatt fejezik be. Szintén az igénytől függően, a második ütem röviddel követheti az elsőt úgy, hogy a végén a két ütemet nagyjából egy időben adnák át.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet