A PSZÁF felügyeleti tanácsa szerint az elmúlt évben a szervezet a grémium korábbi ajánlásait figyelembe véve javította munkáját - tájékoztatott Szász Károly, a PSZÁF elnöke, aki szerint az ülésen komolyabb bírálat nem érte munkájukat. Szász ugyanakkor elmondta: a PSZÁF beszámolóját az elmúlt két évben nem fogadta el a kormány, így arról az Országgyűlés illetékes bizottságainak sem tudtak beszámolni. Kérdésre válaszolva a felügyelet elnöke elmondta: konkrét ügyben az általa vezetett intézmény munkáját egyetlen állami szerv sem vizsgálhatja. Szász ismét kifejtette: László Csaba és Medgyessy Péter érintett a PSZÁF által folytatott vizsgálatokban, így elfogultnak kell őket tekinteni - az elnök megfogalmazása alapján ezt a minősítést nem érzelmi alapon kell érteni. Kovács Árpád, az Állami Számvevőszék elnöke a köztévé híradójában bejelentette: a Pénzügyminisztérium napokban megkezdett számvevőszéki vizsgálata során azokban a kérdésekben, amelyekben illetékesek (például a közpénzek felhasználása), áttekintik a PSZÁF gazdálkodását is.
