A magyar felnőttek döntő többsége, nagyjából négyötöde tud főzni – állapítja meg tömören a GfK Piackutató Intézet legfrissebb elemzése. A férfiak egyharmada, a nők kétharmada kedveli is a főzést, ami részben magyarázatot ad arra is, hogy miért hanyagolják a magyarok az éttermi étkezést. A számok szerint csak minden huszadik állampolgár jár rendszeresen kedvtelésből étterembe. Némi öröm az ürömben, hogy a korábbi évekhez képest valamelyest többen vannak azok, akik nem szívesen készítenek maguknak ételt, ők potenciális vendégként könyvelhetők el. A gyorséttermeknek is jó hír, hogy a célközönség egy részénél, a tizennégy év alattiaknál jelentősen, öt százalékponttal növekedett a főzni nem tudók aránya, így jelenleg 19 százalékot ér el. A nők mellett a 30 évesnél idősebb korosztályra, illetve az alacsonyabb fizetéssel bírókra jellemző, hogy az átlagosnál többen tudnak és szeretnek is főzni. Jó hír a vendéglőknek, hogy minél magasabb a jövedelem, annál inkább alatta marad az átlagnak a főzni tudók aránya, rossz hír azonban, hogy az egészséges táplálkozásra törekvők, rendszeresen étkezők, illetve a hasukat kedvelők körében átlag feletti a főzni tudók és kedvelők aránya.
