BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már most szponzorok állnak sorba Baumgartnernél

2003. szeptember 2. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Immár bizonyos, hogy mind a szerdai teszten, mind a pénteki szabadedzésen Baumgartner Zsolt vezeti a Jordan Forma-1-es autóját Monzában. Erre azért kapott lehetőséget a magyar pilóta, mert a Hungaroringen balesetet szenvedett Ralf Firmen még mindig nem épült fel sérüléseiből. Azt azonban, hogy Baumgartner indulhat-e a következő futamon, Firman jövő heti egészségügyi vizsgálata után döntik el az illetékesek.

A Hungaroringen való szereplés máris megtette jótékony hatását - mondta lapunknak Frank Tamás, az Ostermann Forma 1 Kft. ügyvezető igazgatója, Baumgartner Zsolt menedzsere. A jelenlegi támogatók, a Mol és a CIB Leasing mellett több külföldi cég is jelezte üzletkötési szándékát a magyar futam után. A menedzser szerint már megkezdődtek a tárgyalások a Dreher és az Uniqa biztosító képviselőivel. Megfigyelők szerint ha a vizsgálaton az derül ki, hogy Firmen nem tud indulni, az éppen zajló szponzori tárgyalások drasztikusan felgyorsulhatnak, mivel a támogatók vélhetően már Monzában is meg szeretnék magukat mutatni.

Frank Tamás mindehhez hozzátette, hogy az öt kérdéses helyre pályázó tizenöt pilóta között éles verseny alakulhat ki. Szerinte - a sajtóban korábban megjelent mintegy 10 millió dollárral szemben - már 7-8 millió dollár is elegendő lehet a magyar versenyző állandó részvételéhez. A jövő évi tervek megvalósulását nagymértékben segítené Baumgartner esetleges monzai indulása, s utána - reményei szerint - újabb szponzorok jelentkeznének.

Fehér Dániel Lajos
Fehér Dániel Lajos

Ez is érdekelhet