BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatmilliós bírság a Budapest Banknak

2003. augusztus 26. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hatmillió forintos bírsággal sújtotta a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) a Budapest Bankot annak 2002. év végi áruhitel-akciója miatt. A GVH szerint a társaság megtévesztette a fogyasztókat akkor, amikor „Abszolút Nulla” konstrukciójánál nem megfelelően tájékoztatott arról, hogy a termék messzemenően eltér az áruhitelekre jellemző feltételektől azzal, hogy a konstrukcióban a teljes tartozást meg kell fizetni az első törlesztőrészlet esedékességéig. A GVH szerint a pénzintézet a fogyasztók választási szabadságát indokolatlanul korlátozó üzleti módszert alkalmazott, amikor nem közölte ezt.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet