Hatmillió forintos bírsággal sújtotta a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) a Budapest Bankot annak 2002. év végi áruhitel-akciója miatt. A GVH szerint a társaság megtévesztette a fogyasztókat akkor, amikor „Abszolút Nulla” konstrukciójánál nem megfelelően tájékoztatott arról, hogy a termék messzemenően eltér az áruhitelekre jellemző feltételektől azzal, hogy a konstrukcióban a teljes tartozást meg kell fizetni az első törlesztőrészlet esedékességéig. A GVH szerint a pénzintézet a fogyasztók választási szabadságát indokolatlanul korlátozó üzleti módszert alkalmazott, amikor nem közölte ezt.
