Szeptember elsején több hitelintézet kirendeltségét hiába keresik fel az ügyfelek – azok zárva maradnak. Az érintett bankok és takarékszövetkezetek ugyanis kihasználják, hogy a hónap első napja hétvége utánra esik, s az így hosszúvá tett hétvégén cserélik le informatikai rendszerüket. A Magyar Fejlesztési Bankban szeptember elsején aktiválják az új SAP informatikai rendszert – tájékoztatott László Boglár szóvivő. Az IC Bank ugyancsak szeptember elsején áll át az új Flexcube számítástechnikai rendszerre, amely immár lehetővé teszi a fiókok online összekötését – nyilatkozta Kovács Andrea pr-menedzser. Zárva maradnak ezen a napon a Bátaszék és Vidéke, valamint a Gyöngyös-Mátra Takarékszövetkezet kirendeltségei is. Az adott szövetkezetek ekkor állnak át az Országos Takarékszövetkezeti Szövetség (OTSZ) több más egységénél már működő új számítástechnikai platformra – tudtuk meg.
