Miután a magyar exportőrök az év elején jószerivel a teljes idei exportot lefedezték, a forintgyengülés miatt az idei évben mindenképp veszteséggel kénytelenek számolni - vélekedett Felcsuti Péter. A Raiffeisen Bank vezérigazgatója szerint az általa keményen bírált kamat- és árfolyam-politika miatt a hazai bankok sokkal óvatosabb üzletpolitika folytatására kényszerülnek, amit jól mutat, hogy a Raiffeisen 2003 első félévében közel 1,4 milliárd forint új céltartalékot képzett. A bankvezető szerint a június 30-án 8,8 milliárd forinton állt banki céltartalék-állomány az év végére bizonyosan meghaladja majd a 10 milliárd forintot. A vezérigazgató fontosnak tartotta hangsúlyozni: az állomány több mint 90 százalékát a még gond nélküli „külön figyelendő” minősítésű kinnlevőségek után képezték. A pénzintézet mérlegfőösszege június végén meghaladta 736 milliárd forintot, a 9,1 milliárd forintos adózás előtti eredmény 42 százalékkal magasabb, mint a 2002. féléves adat. A már említett jelentős céltartalékolás miatt a 6,3 milliárdos adózás utáni eredmény már „csak” harmadával haladja meg a bázisadatot, ám ez is 22 százalékkal magasabb érték, mint amit a Raiffeisen vezetősége az év elején elérendő célként megfogalmazott. Felcsuti szerint a június végi adatok birtokában kijelenthető, hogy a 12 milliárdos év végi adózott eredménytervet viszonylag könnyedén túlteljesítik.
Az év második negyedében jelentősen megugrott a bankban őrzött betétek állománya: márciustól júniusig 126 milliárd forint betét érkezett a bankba, miközben a hasonló időszak alatt 98 milliárd forint hitelt helyeztek ki. A megugró betétállomány jól mutatja, hogy a Raiffeisen év közben üzletpolitikát változtatott és hangsúlyosabban koncentrált a forrásgyűjtésre. Ennek köszönhetően a bank eszköz-forrás szerkezete kedvezőbb, mint több a piacon jelen lévő pénzintézeteké - vélekedett Felcsuti Péter. A vezérigazgató tájékoztatása szerint a bank a nyereségesség megtartását szem előtt tartva tovább folytatja a bővülést: a jelenlegi 47 fiókhoz év végéig akár további 8 csatlakozhat, a bank még több éven keresztül fontosnak tartja a hálózatbővítést. A fiókhálózat kiépítése ugyanakkor komoly költségekkel jár - a létszám például 17 százalékkal nőtt egy év alatt -, emiatt a lakossági üzletág még nem termel nyereséget - nyilatkozta Horváth Krisztina vezérigazgató-helyettes. Felcsuti a tájékoztatón bejelentette: az üzleti expanzió és a 6 milliárdos osztalékfizetés miatt 9,25 százalékosra romlott tőkemegfelelési mutatót a bank szeptember környékén a tulajdonostól származó mintegy 20 millió euró alárendelt kölcsöntőkével a saját és a PSZÁF által kívánatosnak tartott szintre emeli.
