BUX 139231.16 -0,05 %
OTP 45340 0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyilvános a Postabank-garancia

2003. július 30. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magyar állam képviseletében eljáró ÁPV Rt. és a Postabank Rt. leendő új tulajdonosa megosztja majd egymás között a pénzintézetnek a privatizáció után elvesztett pereiben felmerülő fizetési kötelezettséget. Mint azt a Határozatok Tárának legfrissebb számában megjelent kormányhatározat tartalmazza, a már folyamatban lévő, nem a szokásos üzletmenettel összefüggő perek esetében a kárt az ÁPV Rt. és a bank 50-50 százalékban viseli úgy, hogy a bank fizetési kötelezettsége 2 milliárd forintban maximált. Az adásvétel idején még nem ismert, ám a tranzakciót megelőző időszakra vonatkozó fizetési kötelezettségek esetében a helytállási kötelezettség 90 százaléka az ÁPV Rt. felelőssége, a Postabanknak maximum 1 milliárd forintot kell ilyen esetben az ügyre áldoznia. A garanciáról rendelkező kormányhatározat arról is rendelkezik, hogy abban az esetben, ha a fizetési kötelezettség összege kisebb, mint a bank által az adott kockázatra a privatizáció előtt megképzett céltartalék összege, a fennmaradó összeg fele a vagyonkezelőt illeti. Ha a bank a privatizációt követően egyes nem stratégiai befektetéseket értékesít, az árfolyamnyereség fele is az ÁPV Rt.-t illeti.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet