BUX 139467.42 0,12 %
OTP 45420 0,26 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kulcsár Attila a bécsi fogdát választotta

2003. július 28. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ha Kulcsár Attila és ügyvédje, Bánáti János kihasznál minden lehetőséget, akár fél évig is eltarthat, amíg a sikkasztással gyanúsított brókert Ausztria kiadja hazánknak. Kulcsár ugyanis tegnap nem járult hozzá, hogy az osztrák hatóságok gyorsított kiadatási eljárást alkalmazzanak vele szemben. A bécsi tartományi büntetőbíróság Kulcsár bejelentését tudomásul vette, egyben intézkedett, hogy a brókert további 30 napig kiadási fogságban tartsák. Kulcsár 88,13 millió eurós (23,3 milliárd forintos) óvadék letétele mellett hagyhatná el az őt őrző fogdát az ügyben eljáró bíró határozata szerint. Előzetesen a magyar bróker 50 ezer eurós óvadék letételét ajánlotta fel. A ORFK hivatalos álláspontja szerint egyelőre nem késlelteti a nyomozást az, hogy a sikkasztás gyanúsítottja nem egy budapesti, hanem egy bécsi fogdában ül. Időközben a pénzügyi felügyelet ismét „találva” érzi magát a K&H Equities ügyében: a PSZÁF közleményben hívta fel a figyelmet arra, hogy az Európai Uniónak a magyar pénzügyi ellenőrzés hiányosságait ecsetelő korábbi megállapításai nem a felügyeletre, hanem az államháztartás belső pénzügyi ellenőrzésének rendszerére vonatkoztak.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet