Az első negyedévi stagnálást jelző számok után saját bevallása szerint még Singlovics Béla vezérigazgatót is meglepte a Postabank nagyon jó második negyedéve. Mint azt a bank pénteki sajtótájékoztatóján elmondták, a 177 millió forintos mínuszt mutató június végi teljesítmény mintegy 700 millió forinttal jobb, mint az időarányos terv. Könye Zsolt pénzügyi vezérigazgató-helyettes szerint az üzleti aktivitás eredetileg is a második félévre várt növekedése miatt a bank vélhetően nulla körüli eredménnyel zárhatja majd az évet a korábban tervezett 300-500 milliós veszteség helyett. A kedvezőbb adatokat előrevetíti az is, hogy a bank az április 15-i fordulónappal végrehajtott közel 20 százalékos, 370 fős elbocsátás költséghatásait csak az első félévben érezte. A leépítéssel és a beszállítói szerződések újratárgyalásával a bank bevételarányos költségszintje hosszú idő után 100 százalék alá, 95 százalékra esett.
A bank üzleti aktivitást növelő elképzeléseit is siker koronázta. Szép Péter cégvezető igazgató szerint a lakossági üzletágban a hiteloldalon komoly áttörést hozott a személyi hitelek postahivatalokban történő igénylésének lehetővé tétele: júniusban több mint kétszeresére emelkedett az igénylők száma és a folyósított összeg - 3229 ügyfélnek összességében 1,5 milliárdnyi hitelt folyósítottak. A lakáshiteleknél a bank gyorsan dolgozza le a késői indulásból eredő hátrányokat, június végéig 11 milliárd forintnyi hitelt folyósított, míg a befogadott igénylések volumene 18 milliárd forint volt.
A banknak, ha szerény mértékben is, de sikerült növelnie piaci részesedését a vállalati területen is, a legkomolyabb fejlődést a mezőgazdasági gépvásárlási kölcsönök terén értek el. A pénzintézet komoly reményeket fűz a Széchenyi kártya limitösszegének felemeléséhez is: Koltai Zsolt cégvezető igazgató szerint júliusban már 100 új igénylés futott be a kiadott kártyák számát tekintve 38 százalékos részesedéssel bíró bankhoz, így remény van arra, hogy év végére megduplázódhat, 2,0-2,5 milliárd forintra emelkedhet az ezen a címen folyósított hitelállomány.
A privatizációról a tájékoztatón nem sok szó esett, ám az minden bizonnyal érdekes lehet a kötelező érvényű ajánlatukat immár a féléves számok birtokában összeállító pályázóknak, hogy a félév során mintegy 230 millió forinttal növekvő céltartalék-állományon belül Könye Zsolt szerint 65 százalékot képvisel az üzleti állomány után képzett céltartalék, míg a tartalékolt pénz 35 százalékát a vitás, peres ügyek fedezetére különítették el.
