Az ING átalakítja számlavezető rendszerét és az ahhoz tartozó háttérfolyamatokat. Az egységes informatikai és back-office rendszer központja Amszterdamban lesz, a helyi vállalkozásokat három regionális centrumba integrálják. Az európai központot Budapesten, az ázsiait Szingapúrban állítják fel, a harmadik központ Amerikában lesz.
A beruházáshoz kapcsolódó infrastruktúra-fejlesztéshez 100 millió forinttal járul hozzá a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium, az átképzési programot a Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztérium 80 millió forinttal támogatja a SMART Hungary program keretében. A támogatások indoklása szerint a központ tevékenysége magas hozzáadott értéket képvisel, a projekt elősegíti Magyarország bekapcsolását a nemzetközi pénzügyi és gazdasági hálózatokba.
Az ING kezdetben 130 munkatárssal számol, főként több nyelvet beszélő, egyetemi és főiskolai végzettséggel rendelkező jelentkezők felvételét tervezik. A kelet-közép-európai irodák integrálását követően 250-re, a Benelux államokbeli háttérirodai tevékenység átvétele után pedig 400-ra emelkedhet a foglalkoztatottak száma. Az önálló elszámolási rendszerben működő új ügyviteli központtól öt éven belül vár profitot a holland társaság.
