A jegybanki kamatemelést követő napokban, ahogy azt várni lehetett, megindult a verseny a bankok között, hogy a „követő” betétkamat-emelések jó tálalásával megdolgozzák a piacot. A Raiffeisen Bank már reklámjaiban is beszámol arról, hogy követte a kamatemelést, ám 100 bázisponttal csak a legrövidebb, 1 hónapra lekötött betétek kamatszintje emelkedett. A hosszabb futamidőre a bankra bízott pénzek csak 0,75 százalékponttal kamatoznak jobban. Igaz, a múlt hét péntekig egyedül a Raiffeisen volt az a bank, amely valamennyi lekötési időre emelte a lakossági kamatszintet. A Postabank a lekötött betétek esetében csak a két hónapos lekötést választóknak kínál magasabb kamatot, igaz, itt a változás igen jelentős: 5 százalékról 6,65 százalékra emelkedett a kamat. A bank a vezérterméknek számító Takarékszámla esetében a 2 millió forintnál nagyobb összeget lekötőket a korábbi 6,25 százalék helyett 7,5 százalékos éves kamattal honorálja.
Az Erste Bank a folyószámláról 3 hónapra lekötött betétekre ismétlődő betétlekötés esetén a korábban meghirdetett 20 bázispont helyett 1,25 százalékpontos kamatprémiumot ad, amivel a lekötött összeg függvényében 5,05-7,05 százalékos éves kamat érhető el. A legmagasabb kamatszint eléréséhez legalább 5 millió forint lekötése szükséges. A vállalati betétek esetében az ING Bank és a Raiffeisen Bank lépett a leggyorsabban és emelte meg betéti kamatait. A Raiffeisennél az éves lekötés 190 bázisponttal magasabb, 5,75-6,4 százalékos kamatot fizet, mint a változtatás előtt, az ING-nél a legnagyobb, 1,2 százalékpontos változtatás az egyhetes betéteket érintette, éves lekötés esetén 5,6 százalékot fizet a bank.
