BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csaknem kétmilliárdos veszteség a Postabanknál

2003. június 15. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Konszolidálás után további 156 millió forinttal nőtt a Postabank vesztesége: a bankcsoport az évet 1,932 milliárd forint veszteséggel zárta - derült ki a bank pénteki közgyűlésén. A növekvő veszteség nem a leányvállalatok eredményességén múlt, a 10 érdekeltség közül hat nyereségesen, 4 veszteségesen zárt, eredményük összességében 525 millió forinttal javította az eredményeket. A többletveszteség okozója az a 705 millió forint aktív tőkekonszolidációs különbözet, amelyet az egyes leányvállalatok konszolidációba történő bevonásakor a bank könyveiben nyilvántartott értéke és a cég saját tőkéje közötti különbözet miatt kell értékcsökkenésként 5 év alatt leírnia a banknak. A Postabank pontos helyzetével a privatizációs pályázaton elinduló pénzintézetek július 17-től ismerkedhetnek meg, ekkor nyílik ki ugyanis a bank adatszobája - tájékoztatott Király Júlia elnök. A közgyűlésen kiderült: a bank felügyelőbizottsága a lemondott Apró Piroska helyett tagjai közül Kratochwill Györgyöt választotta elnökül.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet