BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Műszaki hiba a Dunaferrnél

2003. június 10. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Pénteken műszaki probléma miatt leállt a termelés a Dunaferr Rt. két kohójában: áramkimaradás volt, emiatt az I-es és II-es kohókat le kellett állítani és mindkét folyamatos acélöntő műben be kellett fejezni az öntést. Az öntőműből visszahozott - közel 280 tonnányi - anyagot a technológiai előírásoknak megfelelően az 1300 tonnás nyersvaskeverőbe öntötték vissza, amelyben 700-800 tonna folyékony nyersvas volt. A visszaöntés után közel másfél órával azonban a keverő kilyukadt. Ennek következtében a termelést le kellett állítani. Személyi sérülés nem történt, folyik a kárfelmérés és a kárelhárítás, valamint az események kivizsgálása. A nyersvaskeverő leállt, ám a karbantartás miatt erre amúgy is sort kerítettek volna - mondta a társaság illetékese. A problémák ellenére az acéltermelés a nyersvaskeverő kiiktatásával újraindult, s így lényegi termeléskimaradás nem volt.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet