Pénteken műszaki probléma miatt leállt a termelés a Dunaferr Rt. két kohójában: áramkimaradás volt, emiatt az I-es és II-es kohókat le kellett állítani és mindkét folyamatos acélöntő műben be kellett fejezni az öntést. Az öntőműből visszahozott - közel 280 tonnányi - anyagot a technológiai előírásoknak megfelelően az 1300 tonnás nyersvaskeverőbe öntötték vissza, amelyben 700-800 tonna folyékony nyersvas volt. A visszaöntés után közel másfél órával azonban a keverő kilyukadt. Ennek következtében a termelést le kellett állítani. Személyi sérülés nem történt, folyik a kárfelmérés és a kárelhárítás, valamint az események kivizsgálása. A nyersvaskeverő leállt, ám a karbantartás miatt erre amúgy is sort kerítettek volna - mondta a társaság illetékese. A problémák ellenére az acéltermelés a nyersvaskeverő kiiktatásával újraindult, s így lényegi termeléskimaradás nem volt.
