Terven felüli eredménnyel zárta az év első három hónapját a Kereskedelmi és Hitelbank (K&H) Rt. Az egy évvel ezelőtti adatnál 73 százalékkal magasabb, 4,283 milliárd forint konszolidált adózás utáni eredmény reményt ad arra, hogy a pénzintézet teljesíteni tudja 20 százalékos tőkearányos nyereségtervét - mondta Rejtő E. Tibor, a pénzintézet vezérigazgatója. A bankcsoport eredményessége 90 százalékban a banknak köszönhető, a csoporttagok közül a lízingcsoport 520 milliós adózott eredménye érdemel említést. A csoport mérlegfőösszege 13 százalékkal, 1247 milliárd forintra nőtt. A K&H kamatbevétele 7, jutalékbevétele 9 százalékkal növekedett a bázisadatokhoz képest. A költségek terén komoly, 21 százalékos megtakarítást okozott a számítástechnikai „rendszerváltás": az új lakossági informatikai rendszer és több régi rendszer kiiktatása csökkentette a költségeket. Hasonló nagyságrenddel emelkedtek ugyanakkor a K&H marketingköltései.
A pénzintézet mind a lakossági, mind a vállalati területen erőteljesen növelni tudta hitelkihelyezéseit, s dinamikusan növekedtek a vállalati betétek is. A lakossági betétállomány 5 százalékos csökkenését a vezérigazgató azzal indokolta, hogy a bankcsoporton belül egyre sikeresebb, immár biztos piaci harmadik alapkezelő igen komoly állományt szívott át magához a bank számlatulajdonosaitól is. A pénzintézet hétfőn megvásárolta a Postabank privatizációs anyagát, jelenleg annak tanulmányozása folyik. Rejtő E. Tibor elmondta: amennyiben a K&H elindul és nyer a tenderen, a tulajdonosoknak tőkeemelést kell végrehajtaniuk a bankban. A vezérigazgató úgy vélte, hogy egy esetleges tőkeemelés után sem változik majd a KBC és az ABN Amro 60/40 százalékos tulajdoni aránya a K&H-ban.
