BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kiürülő intézményeket nem kell bezárni

2003. május 29. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem számol kórházbezárásokkal, illetve orvos-munkanélküliséggel az egészségügyi reformprogram megvalósításakor Csehák Judit, az egészségügyi tárca vezetője. A NAPI Gazdaság közelmúltban megtartott egészségügyi konferenciáját megelőzően a miniszter asszony lapunknak elmondta, hogy a lakosság egészségi és szociális állapotának ismeretében bizonyossággal kimondható: az egészségügy intézményeire valamilyen formában a későbbiekben is szükség lesz, ám az intézményi struktúrát hozzá kell igazítani a megváltozott igényekhez, technológiai környezethez. Az átalakulás részeként fontos feladat például az ápolás, a szociális gondoskodás felértékelődése, amelynek intézményi és finanszírozási hátterét is meg kell teremteni. Hozzátette: a kórházi erőforrások koncentrációja világtendencia, ami azt jelenti, hogy a szakmailag komoly, erőforrás-igényes egészségügyi ellátást folyamatosan dolgozó, kiemelkedő kórházak adják.
Itthon az egészségügyi reform régi törekvése a járóbeteg-ellátás - beleértve az alap- és a szakellátást - megerősítése úgy, hogy ezzel tehermentesítsék a kórházakat, amelyek jelenleg túl sokat, túl drágán vállalnak ebből a feladatból. A gyökeres változáshoz először a járóbeteg-ellátások minőségén kell javítani, Csehák ezzel kapcsolatban elmondta: a legutóbbi vizsgálatok azt mutatják, hogy a betegek a szakrendelők munkájával elégedettek a legkevésbé.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet