BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bizonytalan indulók a Postabank-tenderen

2003. május 25. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egyelőre nem döntött az olasz Unicredito vezetősége, hogy a bank elindul-e a Postabank-licencért folyó versenyben. Roberto Nicastro, a bank régiónkért felelős vezetője a Reutersnak elmondta, hogy bár fontosnak tartanák a magyarországi megjelenést, ám ha nem tudnak a megfelelő módon belépni a piacra, jobb, ha nem vállalják a megjelenést. A Postabank-privatizációban érdekelt két másik olasz bank közül a CIB-nél sincs még döntés az indulásról, ám Surányi György elnök tavaszi nyilatkozata azt sugallta, hogy nem vesznek részt a pályázaton. Ezio Salvai, az Inter-Európa Bank vezérigazgatója úgy tájékoztatta lapunkat, hogy bankja önmagában túl kicsi az induláshoz, tulajdonosuk, a SanPaolo Internazionale álláspontját jelenleg még nem ismerik az ügyben. A többi vevőjelölt közül csak a Budapest Bank, a HVB, az Erste és az OTP válaszolt egyértelműen a tenderen való indulás szándékáról lapunknak, a K&H és az ING még vizsgálja a kérdést.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet