BUX 139428.52 0,09 %
OTP 45140 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kartelleztek a taxisok

2003. március 19. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) összesen csaknem 30 millió forintra büntetett nyolc budapesti taxitársaságot, a Főtaxi Rt.-t, a City Taxi Szövetkezetet, a Buda Kft.-t, a 6x6 Taxi Kft.-t, a Taxi-2000 Kft.-t, a Budapest Taxi Kft.-t, a Rádió Taxi Ász Kft.-t és az Est Taxi Kft.-t kartellezés miatt - derül ki a GVH közleményéből. A hivatal azt követően indított versenyfelügyeleti eljárást a cégek ellen, hogy azok 2002. június-július folyamán úgy emelték a tarifáikat, hogy ennek következtében az alapdíj egységesen 300 forintra nőtt. A vizsgálat során egyébként felmerült, hogy a társaságok már 2001-ben is egyeztették tarifáikat, ebben az ügyben azonban a GVH végül megszüntette az eljárást.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet