BUX 139428.52 0,09 %
OTP 45140 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új Nokia-beszállító Komáromban

2003. március 18. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A komáromi ipari parkban építi fel új, mintegy 3 millió euróba kerülő gyártócsarnokát a finn Savcor Coating - az erről szóló megállapodást tegnap írták alá a társaság és a város vezetői. A Nokiának elektromágneses árnyékolóbevonatokat gyártó, a termelést a jövő év elején megkezdő üzem 150-200 embernek ad majd munkát. Az éves árbevételt kezdetben 5-6 millió euróra tervezik, de a termelés felfutása után elérheti a 10 millió eurót is. Az anyavállalat 1996-ban jött létre, s ma már hét gyára van, Finnország mellett az Egyesült Államokban, Brazíliában és Kínában. (A komáromi gyár a második európai üzeme lesz a cégnek.) A Savcor-csoport tavalyi árbevétele 60 millió euró volt, a tervek szerint 2005 végére a forgalom eléri majd az egymilliárd finn márkát.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet