Megvásárolta a beltéri reklámfelületek értékesítési piacán meghatározó szerepet betöltő O'Zone Kft.-t az Est Média-csoporthoz tartozó Fénypont Média Kft. - jelentették be tegnap az Est-csoport sajtótájékoztatóján. Hanák Tamás, az Est Média ügyvezető igazgatója elmondta, hogy a csoport beltéri (indoor) reklámozásban hosszú távra tervez és reményeik szerint az akvizícióval piacvezető szerepet tölthetnek be a szegmensben. Az O'Zone tavalyi árbevétele 368 millió forintot tett ki listaáron, így az Est-csoport a felvásárlás után az ágazatban 500 millió forint forgalmat tudhat magáénak, ami a teljes csoport konszolidált árbevételének negyedét teszi ki.
Hanák szerint azért döntöttek az akvizíció mellett, mert a beltéri reklámok piacán az utóbbi időben 40 százalékos növekedést tapasztaltak, ami kedvező befektetési lehetőséget biztosít. Az Est Média a tranzakció egy részét saját tulajdonosa által biztosított forrásból, valamint banki hitelekből finanszírozza. A befektetésre azért kerülhetett sor, mert az Est Média tavaly profiltisztítás címén megvált két rádióállomásától, a fővárosi és a győri Est-csatornától.
