BUX 139506.72 0,15 %
OTP 45280 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újraindították a paksi 3-as blokkot

2003. február 24. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A korábban elrendelt, három hétig tartó szünet után újraindították a Paksi Atomerőmű hármas blokkját - értesült lapunk. Ezen idő alatt kicserélték a blokk fűtőanyagkötegeit és elvégezték a megfelelő ellenőrzési és karbantartási műveleteket is. A pénteki indítás óta folyamatosan növelték a reaktor teljesítményét, ami jelenleg mintegy 85 százalékos. Ezt egy kétnapos várakozási periódus követi majd, amelynek során újabb méréseket és ellenőrzéseket végeznek el. A blokk teljes kapacitását csak ezután érheti el. A leállítás egyébként napi 60 millió forintos árbevétel-kiesést jelent a társaságnak.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet