BUX 139506.72 0,15 %
OTP 45280 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Dunaferr is az E.ON-nal szerződik

2003. február 23. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A NAPI Gazdaság információi szerint az E.ON Energiakereskedő Kft. lett a nyertese a Dunaferr által az árampiaci liberalizáció kapcsán meghirdetett pályázatnak. Így március elsejétől várhatóan az E.ON szolgáltat majd évi mintegy 450 gigawattórányi áramot a társaság számára, amelynek éves szükséglete 600 gigawattóra. Lapunk úgy tudja, hogy jelenleg a szerződések kidolgozása folyik a két társaságnál. Az E.ON magyarországi kereskedőcégét lapzártánkig nem sikerült utolérni, így egyelőre nem lehet tudni, hogy az egy évre szóló szerződés szerint a társaság az áramot mely erőművekből szolgáltatja majd.
A Dunaferr Energiaszolgáltató Kft. szerint egyébként a tavalyi energiafelhasználás költségéhez - ami a földgázfelhasználással együtt mintegy 14-15 milliárd forint - képest idén 10-12 százalékkal csökken a csoport kiadása. A Dunaferr az energiafelhasználásának negyedét hosszú távú szerződés alapján kapja, a fennmaradó részt pedig jelenleg importból, illetve hazai erőművektől szerzi be.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet