A NAPI Gazdaság információi szerint az E.ON Energiakereskedő Kft. lett a nyertese a Dunaferr által az árampiaci liberalizáció kapcsán meghirdetett pályázatnak. Így március elsejétől várhatóan az E.ON szolgáltat majd évi mintegy 450 gigawattórányi áramot a társaság számára, amelynek éves szükséglete 600 gigawattóra. Lapunk úgy tudja, hogy jelenleg a szerződések kidolgozása folyik a két társaságnál. Az E.ON magyarországi kereskedőcégét lapzártánkig nem sikerült utolérni, így egyelőre nem lehet tudni, hogy az egy évre szóló szerződés szerint a társaság az áramot mely erőművekből szolgáltatja majd.
A Dunaferr Energiaszolgáltató Kft. szerint egyébként a tavalyi energiafelhasználás költségéhez - ami a földgázfelhasználással együtt mintegy 14-15 milliárd forint - képest idén 10-12 százalékkal csökken a csoport kiadása. A Dunaferr az energiafelhasználásának negyedét hosszú távú szerződés alapján kapja, a fennmaradó részt pedig jelenleg importból, illetve hazai erőművektől szerzi be.
