BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Év végén adják át a Vért füstgáz-kéntelenítőjét

2003. február 21. péntek, 17:22

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

NAPI Gazdaság
A tervek szerint készül el a Vértesi Erőmű Rt. oroszlányi erőművének füstgáz-kéntelenítője. A retrofit program keretén belül megvalósuló fejlesztés értéke meghaladja a 14 milliárd forintot. A kéntelenítő megépítésére kiírt pályázatot a német Lurgi Lentjes Bischoff energetikai cég nyerte. A beruházásra azért van szükség, hogy az erőmű működése megfeleljen a jövőbeni műszaki és gazdaságossági követelményeknek, valamint az uniós csatlakozás utáni környezetvédelmi előírásoknak.
A berendezést egyébként az év végén helyezik üzembe és ezzel az erőmű kén-dioxid-kibocsátása több mint 95 százalékkal csökken majd. A teljes retrofit program a társaságnak mintegy 20 milliárd forintjába kerül, ebben szerepel az erőmű négy blokkjának felújítása is. Az utóbbit várhatóan 2004 végére fejezik be. A retrofit program részeként bővítik az oroszlányi erőművet kiszolgáló márkushegyi bányaüzemet is (NAPI Gazdaság, 2002. november 7., 5. oldal).

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet