Februártól 317 szlovákiai Slovnaft-töltőállomáson használhatják a cégek arany és ezüst üzemanyagkártyájukat. Ezzel a Mol-kártyások három országban már 730 kútnál tankolhatnak, amiről országonkénti lebontásban kaphatnak számlát. A rendszert korábban már Romániában is bevezették a Mol saját kútjainál. A tervek szerint 2005-ig a rendszerbe kapcsolják a Slovnaft cseh és lengyel kútjait is, míg a Mol Szlovéniában és Horvátországban kíván terjeszkedni. A Slovnaft-üzemanyagkártyákat a rendszer keretében Magyarországon is elfogadják - mondta tegnapi sajtótájékoztatóján Szórád József, a Mol lakossági divíziójának igazgatója.
Arról, hogy pontosan hány ügyfelük használja az arany, illetve ezüst üzemanyagkártyákat, nem kívánt nyilatkozni, mindössze annyit mondott, hogy több tízezer cég váltotta ki a plasztiklapot. Szórád szerint a kártyahasználati rendszer kialakítása az első jele a Mol regionális fejlesztéseinek, amelyre idén 3-4 milliárd forintot költ a vállalat. Ebben az összegben a Slovnaft- és Mol-kutak egységes arculatának megteremtése is szerepel. A cél ugyanis az, hogy a jövőben az utazók felismerjék a csoport benzinkútjait. Szórád elmondta, hogy a két cég töltőállomásait mindössze színviláguk különbözteti majd meg egymástól, a többi vizuális jegy gyakorlatilag egyező lesz.
