Amennyiben a kormány a közeljövőben a parlament elé terjeszti a kis és közepes aktivitású radioaktív hulladékok elhelyezésére szolgáló második magyarországi tároló létesítéséről szóló dokumentumokat, és azokat az Országgyűlés elfogadja, akkor a létesítmény 2007-2008-ban megkezdheti működését - hangzott el egy tegnapi sajtótájékoztatón. A Radioaktív Hulladékokat Kezelő Kht. igazgatója, Buday Gábor emellett beszélt arról is, hogy az idei évre a Központi Nukleáris Pénzügyi Alapból 7,5 milliárd forintot szánnak fejlesztésekre, illetve kutatásokra.
