BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Idén 7,5 milliárd jut a radioaktív hulladékokra

2003. február 19. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Amennyiben a kormány a közeljövőben a parlament elé terjeszti a kis és közepes aktivitású radioaktív hulladékok elhelyezésére szolgáló második magyarországi tároló létesítéséről szóló dokumentumokat, és azokat az Országgyűlés elfogadja, akkor a létesítmény 2007-2008-ban megkezdheti működését - hangzott el egy tegnapi sajtótájékoztatón. A Radioaktív Hulladékokat Kezelő Kht. igazgatója, Buday Gábor emellett beszélt arról is, hogy az idei évre a Központi Nukleáris Pénzügyi Alapból 7,5 milliárd forintot szánnak fejlesztésekre, illetve kutatásokra.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet