A további terjeszkedés felgyorsítása, illetve újabb üzemeltetési szerződések megkötése érdekében néhány héttel ezelőtt „A Víz az Élet" Kft. néven új céget alapított a Pécsi Vízmű (PV) Rt. - erősítették meg lapunk információit a társaságnál. Ugyanakkor nem kívánták kommentálni a NAPI Gazdaságnak azt a Franciaországból szerzett értesülését, amely szerint, bár a további terjeszkedés fő célja változatlanul a Dél-Dunántúl - ahol már szinte minden önkormányzatot felkerestek -, „A Víz az Élet" vadászterülete az egész országra, sőt a környező államokra is kiterjedhet. A PV tulajdonosánál, a francia Suez Lyonnaise des Eaux-nál nem titkolták, hogy a cégalapítást úgy időzítették, hogy versenyképes ajánlatot tudjanak tenni minden olyan magyar önkormányzatnak, amely - például az áremelés miatt - elégedetlen jelenlegi szolgáltatójával. Ezek között nemcsak kistelepülések, nagyvárosok is lehetnek. A PV mindenütt infláció alatti díjemelést garantál.
Aligha véletlen, hogy „A Víz az Élet"-ben a bejegyzést követő néhány napon belül tulajdonrészt szerzett az a tormási önkormányzat, amely a Komló-Víz Kft. múlt év végi közgyűlésén kérte üzletrészcsomagjának kiadását. (A 38 települési önkormányzat tulajdonában lévő Komló-Víz Kft. üzletrészeinek megvásárlására - 16 településnek - a közelmúltban nem csak a PV, hanem az állami tulajdonban lévő, a cégben több mint 1 százalékos üzletrészcsomaggal rendelkező DRV Rt. is 500 százalékos árfolyamon tett ajánlatot. A tranzakció azonban kútba esett - NAPI Gazdaság, 2003. február 10., 4. oldal.) Ugyanakkor az ügyben érintett felek közül senki sem cáfolta, hogy a PV eddig több mint fél tucat, jelenleg még a Komló-Víz szolgáltatási területéhez tartozó településsel állapodott meg a hálózat üzemeltetéséről.
A francia Suez Lyonnaise des Eaux, valamint a pécsi önkormányzat tulajdonában lévő Pécsi Vízmű Rt. az elmúlt időszakban már több akvizíciót is végrehajtott. Legutóbb a simontornyai székhelyű Siómenti Vízmű (SV) Kft. kisebbségi üzletrészét szerezték meg.
