A Bakonyi Erőmű Rt. több száz dolgozójának munkahelye került veszélybe, miután a cég korlátozni kényszerült az ajkai timföldgyárnak nyújtott hőszolgáltatást; a cég a korlátozás során csak annyi gőzt biztosít, amennyi a technológiai berendezések károsodásának megelőzéséhez szükséges - írja a Figyelő Net. A döntés az erőmű azzal indokolta, hogy a Magyar Villamos Művek Rt. nem kötött hosszútávú szerződést vele, így január elsejétől kikerült a közcélú villamosenergia termelők köréből. A vezérigazgató szerint a cég ellehetetlenüléséhez az is hozzájárult, hogy a tervezett inotai szenes erőmű nem épült meg, emiatt piac nélkül maradt a balinkai bányájuk. A cég ezen a héten megkezdik az egyeztető tárgyalásokat a balinkai bányai bezárásáról, 400 bányász elbocsátásáról. Veszély fenyegeti a Bakonyi Erőmű Rt. 700 dolgozójának, valamint a bauxit-timföld vertikum bányáiban és gyáraiban foglalkoztatott mintegy 2 ezer ember munkahelyét. A Bakonyi Erőmű 2001 decemberében piacvesztés miatt 200 dolgozót bocsátott el.
