Bizonytalanná vált a budapesti székhelyű Inter-Bonum Kft. pécsi Búza térre tervezett több mint 4,2 milliárd forintos beruházásának sorsa - tudta meg a NAPI Gazdaság. A helyhatóságnak, illetve a beruházás lebonyolításával megbízott cégének, a Pécsi Városüzemeltetési és Vagyonkezelő (PVV) Rt.-nek hónapok óta nem sikerül elérnie és nyilatkozatra bírnia a német tulajdonban lévő ingatlanfejlesztő vállalatot a 4,2 milliárdosra tervezett beruházás kapcsán. A városházán és a PVV Rt.-nél egyaránt megerősítették, hogy az Inter-Bonum budapesti képviselőjével már többször próbálták felvenni a kapcsolatot, ám eddig sikertelenül.
A pécsi önkormányzat még a kilencvenes évek végén döntött úgy, hogy a Király utca végén lévő Búza térről több száz millió forintos költséggel a város szélére költözteti a helyi járatú autóbuszok végállomását, s a tömbrehabilitáció miatt is rendkívül fontos, többhektáros területet a városképbe illően hasznosítja. Az ingatlanfejlesztő céggel még 2000-ben sikerült megállapodni egy Budai Kapu névre keresztelt, látványos, többek között sok kis üzletet, nagy befogadóképességű parkolót és több más létesítményt is magában foglaló komplexum felépítéséről. Egyezség született a pécsi belváros egyik legfrekventáltabb területének parkosításáról, sőt a közlekedés jövőbeni rendjéről is. Az új belvárosi bevásárlóközpont befejezési határidejeként 2003 nyarát jelölték meg. A szerződésben azt is rögzítették, hogy az Inter-Bonumnak hároméves beépítési kötelezettsége van. Időközben Pécs déli részén elkészült az új autóbusz-végállomás, sőt a PVV Rt. - több millió forintos költséggel - hozzákezdett a terület-előkészítéshez is. A város számára azonban a legnagyobb gondot az jelenti, hogy a Búza tér rendezése, illetve a Budai Kapu felépítése nélkül nem folytatható a belvárosi tömbrehabilitáció. Döntően ennek a következménye, hogy a baranyai megyeszékhely sétálóutcájának keleti vége máig rendezetlen. Kíváncsiak voltunk a beruházó cég álláspontjára, ám a többszöri próbálkozás után is csak visszahívást ígértek a budapesti irodából.
Pánics György, Toller László polgármester sajtószóvivője lapunknak elmondta, hogy a város vezetése gyakorlatilag lemondott a beruházás megvalósulásáról, s most egy szálloda felépítését szeretné összehozni.
