Nagyjából hatvanszázalékos kihasználtsággal, március 7-étől üzemel a Pólus Center szomszédságában épülő Asia Center. A teljes komplexum 2005-re épül fel, a rendelkezésre álló 205 ezer négyzetméteréből eddig valamivel kevesebb mint 60 százalékot, 130 ezer négyzetmétert sikerült kiadni - derült az Asia Center Kft. tegnapi sajtótájékoztatóján. Az épületegyüttest ugyan elsősorban nagykereskedelmi üzletközpontnak szánták, piaci bevezetése is e köré épült, a tulajdonosok mégsem tartják kizártnak, hogy több, az épületben helyet vásárló partner kiskereskedelmi tevékenységet is folytat majd. A 2005-re elkészülő komplexum Kelet-Európa legnagyobb és legkorszerűbb nagykereskedelmi központja lesz. A beruházó s egyben az Asia Center Kft. fő tulajdonosa, a Strabag mellé 49 százalékban kínai befektetők szálltak be.
A teljes beruházás 200 millió dollárba, mostani áron tehát kevesebb mint 50 milliárd forintba kerül, korábban a tulajdonosok 60 milliárdos költséggel számoltak. A társaság egymilliárd forintot kíván elkölteni az épületegyüttes zöld környezetére, illetve a közlekedésre. A cég nem kívánja a véletlenre bízni a komplexum sikerességét, a megnyitást is a kedvező csillagállás miatt helyezték március 7-ére.
