BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tőkét emelt az IBM

2003. február 11. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nemrég az eddigi 75 ezer dollárról 20 millió dollárra emelte az IBM Data Storage Systems Kft. jegyzett tőkéjét az amerikai IBM Corp. A feltőkésítésről szerettük volna megkérdezni a társaságot is, ott azonban egyelőre nem kívántak erről közelebbit elárulni.
Az IBM Data Storage-et tavaly év végén hozták létre azért, hogy ebbe szervezzék ki az IBM Storage Products Kft.-ből a váci szervergyárat. A korábbi cég, s így a megszűnő székesfehérvári gyár ugyanis a legnagyobb japán elektronikaikészülék-gyártó konszern, a Hitachi Ltd. érdekeltségébe kerül. Így a váci marad az IBM egyetlen magyar termelőegysége, amellyel - minden jel szerint - hosszú távon számolnak. A társaság képviselői nemrég állapodtak meg a váci önkormányzattal a város nyújtotta adókedvezményekről (NAPI Gazdaság, 2002. december 10., 5. oldal). A társaságnak az iparűzési adóból nyújtott kedvezmény idén és jövőre 70 százalék lesz, ami később évente csökken, 2010-ben már csak 10 százalék lesz. A vállalat 500 millió forintos beruházási hozzájárulással támogatja a várost.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet