BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A holland Wolters Veszprémbe települ

2003. február 10. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Különböző csomagolóanyagok, elsősorban úgynevezett habidomok gyártására alkalmas üzemet alakít ki az idén 10 százalékos forgalomcsökkenéssel számoló Videoton Holding Rt. veszprémi ipari parkjában a Wolters B.V. - értesült lapunk. Mint azt a Videotonnál megerősítették, az iparág egyik legnagyobb holland cége átveszi a már meglévő gyártó- és technológiai bázist, s további 100 millió forint értékű fejlesztést hajt végre Veszprémben. Az új üzem kialakítása néhány napon belül elkezdődik.
A Videoton nemrég stratégiai megállapodást kötött az amerikai MSL-lel is. Ennek révén a két, elektronikai termékek gyártásával foglalkozó cégcsoport közösen, nagyobb eséllyel pályázik különböző megrendelések elnyerésére, de a költségek további csökkentése érdekében a közös alkatrészbeszerzés előnyeit is kihasználják majd. Sinkó Ottó, a Videoton Holding Rt. vezérigazgatója elmondta: abban is megállapodtak, hogy az elnyert új gyártási programokat Magyarországon, a Videoton üzemeiben valósítják meg. Nem kizárt az sem, hogy a világ számos országában gyártóbázissal rendelkező MSL később több termék előállítását Magyarországra, a Videoton üzemeibe telepíti, de erről egyelőre nem született megállapodás.
A Videoton Holding Rt. a közelmúltban jelentette be, hogy felhagy a bérmunkával, bezárja enyingi kábelkonfekcionáló üzemét, s a veszprémi ipari parkban lévő három cégétől is elbocsát több mint 800 dolgozót. Kábelkonfekcionálással ezentúl már csak a jelenleg mintegy 700 dolgozót foglalkoztató bulgáriai üzemükben foglalkoznak majd. A cégnél 2002-ben a bérmunka részaránya a korábbi 20-ról 4 százalékra csökkent (NAPI Gazdaság, 2002. november 20., 1-4. oldal).
A Videoton az idén több olyan, 50-100 főt foglalkoztató új gyártási programmal számol, amelyek főként amerikai vagy nyugat-európai középüzemek áttelepítése révén jönnének létre. A Woltersszel született megállpodás a remények szerint az első volt a sorban. A programok döntő többsége valószínűleg ugyancsak beruházásigényes lesz majd. A várható új üzletek ellenére az előzetes adatok szerint tavaly 68 milliárd forintos árbevételt elérő Videoton 2003-ban még mintegy 10 százalékos forgalomcsökkenéssel számol.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet