Az utolsó pillanatban meghiúsult az a tranzakció, amelynek keretében a francia érdekeltségű Pécsi Vízmű (PV) Rt. Komló-Víz Kft.-üzletrészeket kívánt vásárolni - mondta lapunknak Karnis Gyula, a harmincnyolc települési önkormányzat tulajdonában lévő kft. ügyvezető igazgatója. A PV vásárlási ajánlattal keresett meg 16 tulajdonos helyhatóságot s a birtokukban lévő üzletrészekre 500 százalékos árfolyamon ajánlatot tett. Az említett üzletrészeket ugyancsak meg kívánta venni a társaságban több mint 10 százalékos tulajdonrésszel rendelkező, siófoki Dunántúli Regionális Vízmű (DRV) Rt. is.
Végül azonban egyik üzletből sem lett semmi, mivel az állami tulajdonban lévő DRV később elállt a további tulajdonszerzéstől. A PV üzletrészvásárlása pedig azért hiúsult meg, mert a Komló-Víz taggyűlése úgy döntött, hogy a cég maga él elővásárlási jogával. A tranzakció előkészítése már elkezdődött - tette hozzá az ügyvezető igazgató. A kútba esett akvizíciót követően a PV-nél közölték, továbbra sem mondanak le a Komló-Víz üzletrészeinek megvásárlásáról.
