BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megbüntette a GVH az Electro Worldöt

2003. február 6. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kétmillió forintra büntette a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) az Electro World Magyarország Kft.-t. A versenytanács vizsgálatot folytatott le a cég tájékoztatási tevékenységéről és megállapította: az Electro World jogsértést követett el, amikor több esetben a fogyasztókat nem tájékoztatta arról, hogy megrendelésük teljesítésének vállalt időpontja bizonytalan. Az eljárás feltárta, hogy a fogyasztók által megrendelt és előre kifizetett áruk átvételének időpontja a cég által sem ismert. Az áruk olykor több héttel a vételár kifizetése után kerültek az üzletbe, illetve adott esetben házhoz szállításra. Az Electro World nem minden esetben tájékoztatta ennek megfelelően a fogyasztókat, sőt, volt hogy konkrét szállítási határidőt közölt velük, s ezzel tisztességtelenül befolyásolta a fogyasztók döntését. A GVH a büntetés mellett megtiltotta a kereskedő ezen tevékenységét. Sebestyén Péterrel, az Electro World ügyvezető igazgatójával lapzártánkig nem sikerült beszélni.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet