Csődöt jelentett az ingatlanok, azon belül is elsősorban irodák bérbeadásával foglalkozó brit Regus Plc. A társaság az Egyesült Államokban működő érdekeltsége által felhalmozott adósságok miatt menekült hitelezői, valamint a felvásárlási kísérletek elől a csődvédelembe. A Regus 63 százalékát tulajdonló Mark Dixon szerint a vállalat észak-amerikai részlege hat hónap múlva visszatérhet a normál kerékvágásba, egy éven belül pedig ismét nyereséges lehet. A Regus az USA-ban 40-50 millió dollár adósságot halmozott fel, melyet 3-5 év alatt fizetne vissza a hitelezőknek. A cég a technológiai szektor visszaesése miatt szenvedte el veszteségeit, mivel a nyugati parti irodaházainak bérleti díja hirtelen túl magas lett a bérlőknek, s így elkezdtek kiürülni az épületek.
Felröppentek a pletykák, hogy az Alchemy Brothers, amely a múlt hónapban megvásárolta a Regus nagy-britanniai részlegének többségét, szemet vetett az egész cégre. Valószínűleg versenybe szállna a vállalatért az Indigo kockázati tőketársaság is, egyes lapértesülések szerint 35 pennyt is adna a részvényekért, melyek értéke szerdai felfüggesztésükkor 21,5 penny volt a londoni piacon. A Regus magyar vállalkozásánál, a Regus Kft.-nél lapunk megkeresésére nem kívánták kommentálni a történteket. Az 1994-ben létrehozott, a brit Regus Management Ltd. és a holland Regus Business Center BV tulajdonában lévő társaság Budapesten három irodaházban, a Regus házban, a Bank Centerben és az Emke irodaházban érdekelt. A magyar Regus ezekben az épületekben saját kockázatára bérel irodaterületeket, melyeket más bérlőknek ad tovább.
H. B.
