Az OTP Bank Rt.-nél mától lehet diákhitelt igényelni - jelentette be a hitelintézet pénteki sajtótájékoztatóján. Lapunk kérdésére Hegedűs Éva, az OTP Bank lakossági területért felelős vezetője úgy vélekedett, hogy a diákhitelért folyamodók különösen fontosak számukra, hiszen a későbbiekben stabil ügyfelekké válhatnak. A termék bevezetése nem került sokba, nagyobb költségeket csak a szeptemberig tartó kedvezmények és a reklámkampány jelent.
Az OTP arra számít, hogy az igénylők többsége a Junior folyószámlával rendelkezők köréből kerül ki. (A banknál ilyen számlával mintegy 300 ezren rendelkeznek, s ebből több mint 210 ezer azoknak a száma, akik 18 évnél idősebbek.)
Hegedűs Éva a piaci részesedés év végi tervezett arányaira nem kívánt konkrét számot mondani, csupán annyit közölt, hogy középtávon meghatározó szerepre számítanak ezen a területen is. A bank szerint a Junior-számlák mennyisége egyébként indirekt módon jelzi a társaság kedveltségét a diákok körében. Jelenleg a Postabank Rt., mint az eddigi egyetlen diákhitel-folyósító bank, 118 ezer számlát vezet, s ebből véleményük szerint 100 ezer náluk is marad. Az OTP-nél arra számítanak, hogy azok az ügyfelek, akik mindkét bankban rendelkeznek számlával, a diákhitel folyósításakor az OTP-t választják. A tét egyébként egy több tíz milliárdos piaci és az oda kapcsolódó, vélhetően hosszú távon jó ügyfélnek számító kör. A NAPI Gazdaság számításai szerint ha a jelenlegi rendszerben minden arra jogosult felsőoktatási hallgató - mintegy 360 ezer fő - a legnagyobb összeget, évi 250 ezer forintot igényli, akkor maximálisan 90 milliárd forintnyi hitelállományról lehet szó.
V. Gy. Zs.
