BUX 139021.74 -0,2 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Végleg eltűnik a Satelit a képernyőről

Felszámolási eljárást kezdeményezett a fizetésképtelenné vált, korábban a Satelit tévét működtető Tv Egy Rt. ellen a Fővárosi Bíróság. A Satelit műsorát tavaly decemberben kapcsolta le az Antenna Hungária, amelynek szintén tetemes összeggel tartozott a csatorna.

2003. január 15. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Felszámolási eljárást indított a fizetésképtelenné vált Tv Egy Rt. ellen a Fővárosi Bíróság. A határozat január hetedikén emelkedett jogerőre - tudtuk meg a felszámoló Kossuth Holdingtól. A Satelit TV-t működtető Tv Egy Rt. adósságait várhatóan 10 nap múlva hozzák nyilvánosságra, addig a felszámoló nem kíván részleteket elárulni az ügyről. Hasonlóan hárította el kérdésünket Farkas Imre, a Tv Egy elnök vezérigazgatója is, aki sem terveiről, sem a felszámolásról nem kívánt beszélni.
A Satelit tavaly év elején jelentette be, hogy korábbi szponzora, a Siemens Rt., amely a működéshez szükség összeg majd' 90 százalékát biztosította, elzárta a pénzcsapot (NAPI Gazdaság, 2002. március 7., 1. oldal). Azóta sem derült ki a nyilvánosság számára, hogy pontosan mi is történt a kereskedelmi televízió és támogatója között.
A TV Egy Rt. 2000 decemberében kötött a magyar televíziózásban gyakorlatilag egyedi szponzori szerződést, akkor úgy tűnt, a két fél kapcsolata megbonthatatlan. A Siemens úgy vélte, komoly lehetőségek rejlenek a hasonló szponzori technikában. A Satelit úgy számolta, hogy az első néhány évben egy kereskedelmi tévé képtelen nyereséget termelni, ezért döntött ezen sajátos - komoly függőséget jelentő - megoldás mellett.
A Siemens 2001 decemberében fizette az utolsó összeget. Farkas Imre tavaly márciusban tette közzé, hogy a Satelit működése veszélyben forog, s már csak néhány hétig képesek fenntartani a csatornát (ehhez képest háromnegyed évig, jóllehet fél gőzzel, de működött a magyar hátterű kereskedelmi televízió). Farkas akkor azt mondta, fogalma sincs, miért nem fizet a Siemens, holott szerinte a szponzori megállapodást 2002-re is aláírták. Ezt a támogató tagadta, majd később úgy nyilatkozott, hogy a támogatási szerződést 2002 márciusától felmondta. A Satelit sorsa végül akkor pecsételődött meg, amikor az Antenna Hungária Rt. úgy döntött, hogy beszünteti a kereskedelmi tévé sugárzását.
Hőnyi Gyula

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet