Idén 13 milliárd forint árbevételre számít a Panasonic Magyarország Kft. A társaság 9 milliárd forint bevétellel zárta az első kilenc hónapot, ami 24 százalékos növekedés az elmúlt év azonos időszakához képest - mondta sajtótájékoztatóján Stark István vezérigazgató. Az utolsó három hónapban várhatóan csökkennek a szórakoztatóelektronikai cikkek árai, ezért a forgalom elmaradhat a tavalyi utolsó negyedévitől. Ezzel együtt idén hatszorosára növekszik a lapos képernyős tévék értékesítése, ötszörösére a DVD-lejátszóké és várhatóan megháromszorozódik a digitális videokamerák eladása. Némileg gyengébb az üzleti kommunikációs termékek forgalma, ezen a területen 5 százalékos növekedést sikerült elérni. A GSM-telefonok iránti kereslet is kisebb volt a vártnál, e téren a 2001. évi forgalom 49 százalékát teljesítette a társaság. A Panasonic jelenleg 18 százalékos részesedéssel bír a hazai szórakoztatóelektronikai piacon.
H. Gy.
