BUX 139140.07 -0,12 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem döntöttek a HVG-nél

2002. december 11. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A sajtóban felröppent hírekkel szemben tegnap mégsem született döntés a HVG gazdasági hetilapot kiadó Heti Világgazdaság Rt. közgyűlésén egy stratégiai befektető bevonásáról. Szauer Péter vezérigazgató lapunknak elmondta: a közgyűlésen számba vették, hogy milyen tulajdonosi struktúra szolgálja az újság további növekedését. A közgyűlés összehívása része volt annak a több hónapja kezdődött folyamatnak, amely a lap potenciális piacainak feltárását, illetve a csoport megújulását tűzte ki célul. A HVG tulajdonosai egyrészt szeretnék megőrizni a gazdasági újság piacvezető pozícióját, másrészt az időközben alaposan megnőtt kiadónál nem csak egy-két, hanem akár 5-10 évre kívánnak előre tervezni.
A HVG jelenleg mintegy hatmilliárd forintos konszolidált árbevétel mellett körülbelül egymilliárdos profittal működik, amely csábító befektetést jelenthet bármelyik magyar, illetve külföldi szakmai társaságnak. Éppen emiatt nem véletlen, hogy a sajtóban megjelent hírek szerint az immár finn hátterű Sanoma Budapest Kiadó Rt. akár 12 milliárd forintot is hajlandó lenne áldozni a HVG akvizíciójára. A Sanoma nem kívánt kommentárt fűzni a hírekhez, s Szauer Péter is cáfolta az esetleges befektetést.
Szauer ettől függetlenül azt elismerte, hogy a HVG tulajdonosai tárgyaltak külföldi kiadókkal, ám ezek a megbeszélések elsősorban a növekedési lehetőségek feltárásához kapcsolódtak. Természetesen a hátteret szeretné titokban tartani, ugyanis szerinte a jó döntés meghozatalának nem kedvez a nagy nyilvánosság.
H. Gy.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet