BUX 139460.27 0,11 %
OTP 45460 0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kikapcsolták vasárnap a Satelitet

Az Antenna Hungária Rt. megszüntette a Satelit Tv műsorsugárzását, mert a csatornát működtető cég nem teljesítette szerződésük egyes pontjait. A Satelitnek 15 napja van arra, hogy a kialakult helyzetet rendezze.

2002. december 2. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Rövid sajtóközleményben jelentette be az Antenna Hungária Rt., hogy december elsejétől felfüggesztette a Satelit Tv adásának műholdas sugárzását. A cég a döntést azzal indokolta, hogy a Satelitet működtető TVegy Rt. nem tartotta be a digitális műholdas sugárzásra vonatkozó szerződés egyes pontjait. Ezen túlmenően az Antenna Hungáriától nem lehetett több információhoz hozzájutni.
Más források szerint a több hónapja vegetáló Satelit nem fizette a sugárzási díjat. Az elektronikus médiában megjelent hírek szerint azonban van némi esélye annak, hogy a társaság rendezze adósságát, ám ezt Csipka Erzsébet, a Satelit igazgatója nem erősítette meg érdeklődésünkre. Mindössze annyit mondott, hogy a rendelkezésükre álló 15 napon belül igyekeznek rendezni a helyzetet.
A Satelit kálváriája idén év elején indult, amikor a nyilvánosság előtt ismeretlen okokból a vállalkozás fő szponzora, a Siemens Rt. elzárta a pénzcsapot. A társaság korábban egyéves szponzori szerződést írt alá a csatornával. A pontos támogatási összeg nem ismert, ám egyes számítások szerint havi százmilliós nagyságrendű szerződésről volt szó, tekintve, hogy a csatorna fénykorában havi 50-80 milliós költségvetéssel dolgozott (NAPI Gazdaság, 2002. március 7., 1-5. oldal).
A TVegy Rt. idén márciusban jelentette be, hogy kifogytak a pénzből, akkor már három hónapja fizetés nélkül dolgoztak az alkalmazottak. Farkas Imre elnök-vezérigazgató akkor azt mondta, néhány hete van hátra a csatornának, ha nem sikerül újabb szponzort szerezni. Ennek ellenére a csatorna az elmúlt hónapokban nem tűnt el a képernyőről, főleg ismétlésekkel, régi filmekkel és néhány saját készítésű műsorral töltötte a műsoridőt. Közben bezárta a Lurdy Házban a stúdióját, s az alkalmazottak nagy részét is kényszerszabadságra küldte (NAPI Gazdaság, 2002. november 28., 6. oldal).
H. Gy.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet