BUX 139460.27 0,11 %
OTP 45460 0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nálunk lesz az ExxonMobil régiós központja

2002. november 26. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nemzetközi összeolvadási folyamat után Magyarországon is befejeződött az ExxonMobil-tagvállalatok integrációja, amelynek során a Mobil Oil Hungary Kft. beolvadt az Esso Hungária Kft.-be. Az így létrejött szervezetet funkcionálisan osztották fel, fő üzleti tevékenysége a kenőanyag- és üzemanyag-kereskedelem s a vegyipari termékek forgalmazása. A kenőanyag-kereskedelemben az amerikai cégóriás magyar leányvállalata lesz az ExxonMobil délkelet-európai irányító központja. A társaság gyakorlatilag teljesen önállóan végzi majd feladatát, azzal a céllal, hogy a jelenleg 3 százalékos piaci részesedést megtöbbszörözzék - mondta lapunknak Zarko Pavlovic ügyvezető, a létrehozandó klaszter vezetője. Az új üzleti stratégia lényege a szolid magyarországi terjeszkedés mellett a délkelet-európai piaci részesedés látványos növelése. Jugoszlávia utódállamai mellett Románia, Bulgária és Albánia a célpont, mert e fejlődő gazdaságokban jóval nagyobb az esély a piaci jelenlét növelésére, mint Nyugat-Európában - állítja Pavlovic. Expanziós terveket követ a társaság az üzemanyag-kereskedelemben is - tudtuk meg Thernesz Arturtól, az Esso Hungária Kft. ügyvezető igazgatójától. A vállalat az idén átadottakkal együtt már 31 töltőállomással rendelkezik.
(NAPI)

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet