BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több pénz kell az MTV-nek

A Magyar Televíziónak a törvényes tőkehelyzet visszaállításához 5,6 milliárd forintra lenne szüksége. A közszolgálati tévé a jelentős pénzhiány ellenére új műsorstruktúrával és arculattal jelenik meg november 3-ától, amelynek költségeit fedezi a most végrehajtott takarékossági program során megspórolt 760 millió forint. A változásokkal az állami csatorna kesztyűt dobott a kereskedelmi adók hírműsorainak.

2002. október 30. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A törvényes tőkehelyzet megteremtéséhez a Magyar Televízió Rt.-nek 5,6 milliárd forintra lenne szüksége, ugyanis az évet előreláthatóan mínusz 4,4 milliárd forintos saját tőkével zárja, miközben a jegyzett tőkéje 1,2 milliárd forint - mondta lapunknak Ragáts Imre, a társaság ügyvezetője. Lapinformációk szerint az állam csak 4,5 milliárdot adna, ám a köztévé korábban 6-8 milliárd forintra tette pénzigényét. Ragáts kérdésünkre elmondta, hogy a jelenlegi piaci környezetben nem lehetne a tévét állami támogatás nélkül, csak a reklámbevételekből működtetni. (Az átlagosan 10 százalékos nézettség mellett a reklámtortából csak 3 százalékban részesedik az MTV.) A reklámidő értékesítésére a múlt héten írt ki közbeszerzési pályázatot a cég, mivel Ragáts szerint a belső csapat nem felel meg az elvárásoknak. Mint elmondta, tisztán szakmai alapon olyan céget választanak, amelynek nincsenek „rokoni és pártkapcsolatai”.
A pénzügyi problémák megoldását nem lehet várni a november 3-ától megújuló műsorstruktúrától és arculattól sem, jóllehet cél, hogy visszaszerezzék az elvesztett nézőtábort. A tegnapi sajtótájékoztatón bejelentett változásokkal a televízió a kereskedelmi csatornáknak is konkurenciát teremtene, például azzal, hogy a hagyományos fél nyolcas híradó előtt már hat órakor egy hosszabb hírműsort adna, illetve a fél tizenegykor kezdődő, Az Este című - napi aktualitásokkal foglalkozó, azok szereplőit megszólaltató, illetve egy híradóval jelentkező - műsorral is elébe mennének konkurenseik hasonló összeállításainak. A korábbi kezdési idő mellett számos ismert televíziós személyiséggel és új hírgyártási politikával tenné vonzóbbá összeállításait az MTV amely - a vezetők retorikája szerint - a „nemzeti főadó” szerepét kívánja betölteni. A kedvelt régi műsorok közül több megmarad (A Hét, Delta), de újak is megjelennek, míg egyes jelenlegi televíziós szereplők már a sajtótájékoztatón sem vettek részt. A logóját m1-ről ismét mtv-re váltó csatorna a jövőben hét európai uniós régióban sugározna a mai hat helyett, s határon túli műsorok is készülnek majd, konkurenciát teremtve ezzel a Duna Tv-nek.
Az ugyancsak átalakuló M2 idővel tematikus csatornává válhat, ekként például az MTV archívumában lévő anyagokat sugározná. Nem tudható azonban, hogy mindezen változások megfelelnek-e majd az egyelőre még ismeretlen új elnöknek.
V. Gy. Zs.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet