Com.unique Kft. néven távközlési szolgáltató céget alapítottak az eddig elsősorban építőipari beruházásairól ismert, amerikai-izraeli hátterű Autóker Holding Rt. tulajdonosai. Az új társaság az Autóker által épített és építendő lakóparkok lakosainak kíván szolgáltatást nyújtani, ha lehet, kedvezményesebben, mint a nagy telekommunikációs cégek - derült ki a vállalat tegnapi sajtótájékoztatóján. Az ötlet a távközlési liberalizációt követően született. Az Autókernek egyébként már van egy „profilidegen” energetikai vállalkozása, amely kogenerációs erőműveket telepít, illetve működtet (NAPI Gazdaság, 2002. július 12., 1-5. oldal), szintén lakóparkokban, előzetes becslések szerint 10-20 százalékos megtakarítást biztosítva. A cég az Autóker raktárbázisán kezdi próbaüzemeit, az igazán nagy beruházás azonban a Foka-öbölben létesülő több ezer lakásos lakópark önálló energiaellátása lesz.
A Com.unique-ot azért hozták létre, mert a lakóparkpiacon is komoly verseny alakult ki; kényelmi szolgáltatásokkal kívánnak többet nyújtani a lakásvásárlóknak - hangzott el a tájékoztatón. Az új cég a távbeszélő-szolgáltatás mellett internet-hozzáférést és később esetleg kábeltévét is kínálna. A hangtovábbítást a Matáv, az internetet a GTS-Datanet hálózatán biztosítja. Bottyán Balázs, a Com.unique vezetője hangsúlyozta, hogy az Autóker beruházásain kívül más lakóparkokban is szívesen vállalnának szolgáltatást. A cég létrehozása az Autóker új beruházásának indítása kapcsán került előtérbe, ugyanis a szintén XIII. kerületi Római Kert lakóparkban komoly távközlési hálózatot szeretnének kialakítani, majd ezt az összes felépült, saját érdekeltségbe tartozó lakóparkkal összekapcsolni.
H. Gy.
