BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kevesebb pénzt kap az MTV

2002. október 28. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az összeg provizórikus, erről még nincs hivatalos döntés - mondta lapunknak Csorba Mária, a Magyar Televízió (MTV) Rt. sajtóreferense azzal a 4,5 milliárd forinttal kapcsolatban, amit várhatóan megkap az MTV kiadásainak fedezésére. Az MTV illetékese az összeg felhasználásáról sem kívánt részleteket közölni, arra hivatkozva, hogy a válságtervet csak a kuratóriumi jóváhagyás után hozzák nyilvánosságra. Ragáts Imre, a tévé ügyvezetője tegnap nem reagált megkeresésünkre.
Az MTV eredetileg 6-8 milliárd forintot kért, azonban a Népszabadság tegnapi száma szerint ennél kevesebbet kap a köztévé. Kérdés, hogy a kiadásokat igazítják-e a segélyhez, vagy - ahogy eddig - idővel ezt a pénzt is feléli a televízió. A vagyonát néhány év alatt elvesztő MTV jelenleg bérli korábbi székházát, ami évente mintegy egymilliárd forintjába kerül. Az új tévépalotát a Bojtár utcában tervezték felépíteni, de ott továbbra sem épül semmi.
(NAPI)

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet