BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az MFB folytatja az üzletrész-kifizetéseket

Tegnap megkezdték a csőd-, felszámolás-, illetve végelszámolás alatt álló szövetkezeti üzletrészek megvásárlását, amiről a kormány múlt pénteken döntött. Az e célra létrehozott Casa Kft. az első napon 7,8 milliárd forintot fizetett ki mintegy 43 ezer üzletrész után.

2002. július 30. kedd, 18:17

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormány döntése nyomán nem csak az előző kabinet által preferált külső, továbbá a nyugdíjas üzletrész-tulajdonosoktól vásárolja meg felajánlott üzletrészüket az állam az Magyar Fejlesztési Bank (MFB) Rt.-n keresztül, az üzletrész-tulajdonosok „kifizetése” a csőd-, felszámolás- és végelszámolás alatt lévő szövetkezeteknél is megtörténik. Míg az eddigi felvásárlásokat az MFB Üzletrész-hasznosító Kft. végezte 41 milliárd forint értékben - a még fennálló 97 ezer igényre is megvan egy 14,5 milliárd forintos keret -, a mostani kifizetéseket az e célra létrehozott Casa Kft. Utóbbi tegnap el is kezdte a munkát, s már az első napon mintegy 43 ezer üzletrész után összesen 7,8 milliárd forintot fizetett ki.
A csőd-, felszámolás- és végelszámolás alatti álló szövetkezetek „üzletrészeit” idén szeptember végéig lehet felajánlani az államnak. Eddig 108 ezer igény érkezett, ezek közül 52,7 ezernél azonnali a fizetési kötelezettség. A célra 15,1 milliárd forintos hitelkeret áll rendelkezésre. A vételi ajánlattal eddig nem érintett alanyi jogú mezőgazdasági üzletrészekről augusztus végén tárgyal a kormány (NAPI Gazdaság, 2002. július 30., 1-3. oldal).
L. L.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet