BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pozícióharc a magyar jelzálogpiacon

2002. július 22. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az OTP Jelzálogbank eddig 18 milliárd forint összegű hitelt vett át az OTP Banktól és ugyanennyi a jelzálogbank teljes állománya is - tudatta lapunkkal a társaság. Az egybeesés véletlen és a korábbi hitelek folyamatos törlesztése miatt alakult így. A tervek szerint a hitelállomány az év végére 100 milliárdra nő, így a bank piaci részesedése várhatóan meghaladja majd az ötven százalékot, jóllehet a Földhitel- és Jelzálogbank (FHB) Rt. csak az új szerződésekből is 48,5 milliárdos állományt épített fel az év közepéig. Egyelőre leginkább az FHB reprezentálja a saját erőből fejlődést, lévén a legrégebben működő jelzálogbank. Az esztendő végére 60 milliárdot meghaladó portfóliót terveznek. A piac legkisebb szereplője a HVB Jelzálogbank, amely még csak 7,7 milliárd forint hitelt adott.
A pozíciókat talán nem, de a jelzáloghitel-piacból kihasított részarányt - hosszú távon - módosíthatja az is, hogy az FHB igen sok pénzintézettel kötött partneri megállapodást termékei értékesítésére, míg az OTP Jelzálogbank csak a cégcsoportot használja majd az eladásra. Az FHB féléves eredményének harmadát a partnerbankok termelték. A HVB viszonylag kisebb szereplő maradhat a megkötött partneri megállapodások alapján is. Egyelőre a jelzáloglevél-piacon is az FHB a legnagyobb szereplő, bár a jövőben az OTP-nek is jelentős aukciókat kell szerveznie, hogy hitelállományával szembehelyezze a megfelelő méretű jelzáloglevél-forrást.
(NAPI)

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet