A zalaegerszegi önkormányzat tulajdonában lévő Zala Depo Kft. várhatóan beszáll a székelyudvarhelyi regionális hulladéklerakó építésébe, s működtetni is szeretné a létesítményt - erősítették meg lapunk információját a városházán. Ha minden részletkérdést sikerül tisztázni és az uniós támogatás is megérkezik, akkor a több milliárd lej értékű romániai beruházás még az idén elkezdődhet, s jövőre be is fejeződhet. Az önkormányzati cég a finanszírozásba is beszállna és a térségben elsőként megszervezné az uniós normáknak megfelelő hulladékgyűjtést és -kezelést.
A Zala Depo Kft.-t tavaly azt követően hozta létre a tulajdonos önkormányzat, hogy több mint félmilliárd forint költséggel elkészült az új hulladéklerakó. A zalai megyeszékhely korábbi lerakóját az a Concord Depónia Kft. működtette, amely 51 százalékban a Városgazdálkodási (VG) Kft., kisebb részben pedig az osztrák Recycling-Concord Kft. tulajdonában volt. Az új lerakó működtetésére előbb pályázatot írtak ki (amelyen - másik hat céggel együtt - a Concord Depónia is indult), ám a helyhatóság végül úgy döntött, hogy új vállalkozást hoz létre a lerakó üzemeltetésére. Ez a társaság lett a Zala Depo.
K. Zs.
