BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jászberénybe települt az AEG-porszívógyár

2002. július 21. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A napokban befejeződött a rothenburgi porszívógyár áttelepítése Jászberénybe, aminek köszönhetően a jövő évtől kezdve évi 2,3 millió porszívó gyártására nyílik lehetőség - tájékoztatott a cég. Ezzel a jövőben a AEG márkához tartozó porszívók Magyarországon, az Electrolux Lehel Hűtőgépgyár Kft.-nél készülnek. A gyártásbővítéssel kétszázzal nőtt a társaság létszáma, amely idén az első fél évben 3500 fő körüli volt. A jászberényi cég idei első félévi árbevétele elérte a 41,3 milliárd forintot és az előrejelzések szerint a társaság éves árbevétele várhatóan meghaladja a 89 milliárd forintot. A társaság beruházásai is a tervek szerint alakulnak, idén a cég több mint milliárd forintot fordít fejlesztésre. Június végéig a három márkanéven - AEG, Electrolux, Zanussi - több mint 200 ezer készüléket értékesítettek.
(NAPI)

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet