A napokban befejeződött a rothenburgi porszívógyár áttelepítése Jászberénybe, aminek köszönhetően a jövő évtől kezdve évi 2,3 millió porszívó gyártására nyílik lehetőség - tájékoztatott a cég. Ezzel a jövőben a AEG márkához tartozó porszívók Magyarországon, az Electrolux Lehel Hűtőgépgyár Kft.-nél készülnek. A gyártásbővítéssel kétszázzal nőtt a társaság létszáma, amely idén az első fél évben 3500 fő körüli volt. A jászberényi cég idei első félévi árbevétele elérte a 41,3 milliárd forintot és az előrejelzések szerint a társaság éves árbevétele várhatóan meghaladja a 89 milliárd forintot. A társaság beruházásai is a tervek szerint alakulnak, idén a cég több mint milliárd forintot fordít fejlesztésre. Június végéig a három márkanéven - AEG, Electrolux, Zanussi - több mint 200 ezer készüléket értékesítettek.
(NAPI)
