A Fejér megyei Sárosd határában hazai cégek közreműködésével építi fel következő magyarországi szélerőműparkját az UTEC-Thomsen Windkraft- und Umwelttechnologien Holding GmbH - erősítették meg lapunk információit a helyhatóságnál. A német társaság a Sárosd és Sárkeresztúr közötti hegygerincet tartja alkalmasnak a többmilliárdos beruházás megvalósítására, ezért már a tervezővel, a kivitelezővel és a leendő üzemeltetővel közösen írásban is megkeresték ajánlatukkal az érintett önkormányzatokat. Az UTEC-Thomsen egy seregélyi, egy abai és egy kálózi szélerőműpark megvalósításának lehetőségét is vizsgálja. Ezzel egy időben a zámolyi önkormányzat hozzájárult, hogy a német cég a település határában lévő, Borbálapuszta és Farkastanya közötti területen harminc széltornyot építsen - tájékoztatták lapunkat a községházán. A szintén százmilliárdos létesítmény kivitelezése várhatóan még az idén elkezdődik, a beruházó már elkészítette azt a 25 évre szóló földhasználati szerződést is, amelyet a tulajdonosokkal kötnek. Ennek értelmében a területek gazdái az első tizenhárom évben legalább évi 640 ezer, a következő esztendőkben pedig 1,15 millió forintot kapnak. A zámolyi önkormányzattól kapott információk szerint a beruházóval már abban is megállapodtak, hogy a helyhatóság az iparűzési adón kívül széltornyonként egyszeri, átlagosan 1,2 millió forintos támogatást kap, s évente erőművi blokkonként 250 ezer forinthoz jut.
K. Zs.
