BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rövidesen értékesítik az állami jelzálogbankot

2002. július 16. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hamarosan sor kerülhet a Földhitel és Jelzálogbank Rt. értékesítésére - tudta meg kormányzati körökből a NAPI Gazdaság. A jó pénzügyi mutatókkal rendelkező társaság kelendő lehet, így az elsők között adják el. Az ár ma még nem ismert, mert annak meghatározása csak az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Rt. (ÁPV) üzletpolitikai tervének kidolgozása után lehetséges. Ebből derül ki ugyanis, hogy nyilvános vagy zártkörű lesz-e az értékesítés. Korábbi elképzelések szerint lehetséges a tőzsdei bevezetés vagy az FHB partnerbankjainak történő eladás, de megfigyelők nem zárják ki pénzügyi befektetők megjelenését sem. A privatizáció várhatóan tőkeemeléssel is együtt jár majd, hiszen az állami pénzek csak a törvényes tőkehelyzet megteremtésére voltak elegendőek. Azt egyelőre nem tudni, hogy marad-e valamelyes állami tulajdon a bankban, amelynek jelenleg a Pénzügyminisztérium, a Mehib Rt., valamint a Magyar Fejlesztési Bank Rt. portfólióját - nem titkoltan értékesítés céljából is - átvevő ÁPV Rt. a tulajdonosa. Az államnak, szemben néhány korábbi privatizációval (ilyen volt például a Budapest Bank eladása), vélhetően nem kell majd garanciát vállalnia az FHB-re. Ez a megfelelő pénzügyi mutatók, illetve a jó hitelportfólió miatt lehetséges. A bank idei féléves eredménye is meghaladja a tervet. A társaság a jelzáloghitel-piac 40-50 százalékát szerezheti meg az év végére, így pozíciói erősek.
Vigh György Zsolt

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet